Správy z naších deníčkov

Život mladých  pod kontrolou

Od 16.10-5.11.2018 sa OZ Aktív-Relax zapojilo do porjektu Život mladých pod kontrolou v spoluipráci s Nadáciou pre deti Slovenska, ktorý podporil Nadačný fond Johnson Controls v Nadácii Points. Hlavné aktivity boli semináre a workshopy, ktoré naučili deti a mladých aká je hodnota peňazí, šetriť si na ciele a sny, spracovať si osobný rozpočet a najmä sa mohli spýtať na nejasnosti z oblasti financií zo života.
 
 

Užhorod

19.10.2018 sme sa s veľkým očakávaním vydali za históriou Užhorodu v Zakarpatskej Ukrajine. Mesto nás oslnilo nielen svojou architektúrou, ktorá bola ovplyvnená už Rakúsko-Uhorskom, ale aj zachovanými pamiatkami- hradom, skanzemom, kostolami, sinagógou.... V maličkom a útulnom hoteli v centre mesta sme tieto pamiatky mali na dosah tak cez deň ako aj večer. Krásny výlet sme zakončili tradičnými ukrajinskými trhmi a na spiatočnej ceste za hranicou sme si spoločne zaspievali "Hej sokoly".
 

Aktívno- relaxačné pobyty pri mori- Sukošan a Brač

Tak ako každý rok, aj tento sme sa rozhodli stráviť dva týždne pri mori aktívnym spôsobom. Prvý pobyt sme si užili v slnečnom Sukošane, kde sme každé ráno cvičili pilates a poobede aqua-aerobik. Podvečer sme zasa mali indické tance s inštruktorkou Evkou Krétovou. Ako sprievodný program sme mali zájazd do historického centra mesta Zadar, plavbu loďou okolo ostrovčekov v národnom parku Kornaty a tiež spoločné večerné posedenia spojené s grilovanými dobrotami. 
 
Hneď o dva týždne po návrate domov sme sa balili opäť a vyrazili na Brač k pirateľom Deanovi a Ljerke. Po srdečnom uvítaní  a spoločnom večeri sme hneď ráno vyrazili na pláž, kde sme každé ráno cvičili Pilates. Večer sme opäť cvičili indické tance s Evkou. Aj keď sme na Brači boli v septembri, čakalo na nás krásne počasie, ktoré sme si užívali aj na výletoch naprieč ostrovom- mestečko Bol, Škrip, Selca a posledný deň sme sa plavili trajektom do Makarskej. 
Domáci nám pripravili tradičný chorvátsky večer s rybkou na tanieri a my sme si pripravili tradičný slovenský večer s farbami a vzormi našej malej krajiny. Prišiel nás pozrieť aj náčelník občiny Selca Ivan Marienevič, a naši priatelia Žeľjan, Milka a riaditeľ základnej školy Ivan Škrpaca, ktorý nám robil aj sprievodcu po mestečku Selca, ktoré  bolo ako dobre vieme, pôsobiskom Martina Kukučína. Pri odchode nejednému z nás vyhŕkli slzy z očí. Ale už teraz sa tešíme na ďalší rok. 
 
 

Tvoríme vo vode a v prírode

Od 16.07-20.07.2018 OZ AKtív-Relax organizovalo letný denný tábor pre deti z Dolného Kubína a blízkeho okolia. Prihláísilo sa nám 20 detí od najmenšieho Adamka (3,5 roka) po najstaršie dievčatá (11-13 rokov). S deťmi sme vytvorili nádherný priateľský kolektív vrámci ktorého sme zažili množstvo nezabudnuteľných zážitkov: člnkovanie na rieke Orava, návšteva Slanického ostrova umenia, galérie Márie Medveckej, Čutkovskej doliny ale tiež sme sa naučili nové veci baseball, Molky, o indiánskych tradíiách, ako sa správať v prírode a na vode. Koniec týždňa sme zavŕšili výrobou tašiek, ktoré nám budú tento krásny veselý týždeň pripomínať. 
 
 

Európsky týždeň mobility.

V rámci Európskeho týždňa  mobility sa aj OZ Aktív-Relax  prispelo svojimi aktivitami. Dňa 22.9.2017 sme  zrealizovali  pohybové činnosti ako Norfdic Wolking, Zumbu a Pilates na ktorých sa zúčastnilo 32 účastníkov.
Sprievodnou aktivitou bolo meranie svojich telesných hodnôt, ktoré zabezpečovali dievčatá z RUVZ.
 
Ďakujem mestu, a všetkým dobrovoľníkom za krásne štvrtkové odpoludnie.

 

 

 

OZ Aktiv-Relax Dolný Kubín